Leden 2008

Nejdražší hotely světa

30. ledna 2008 v 19:04 Zajímavosti
Řeč je o hotelu Emirate Palace. Jak již ze samotného názvu hotelu vyplývá, nachází se ve Spojených arabských emirátech ve městě Abu Dhabi. A jeho majitelem není žádný nadnárodní hotelový řetězec jako Hilton, Four Seasons, Holiday Inn či jiní, ale samotná vláda S
pojených arabských emirátů. Ta je díky těžbě ropy neskutečně bohatá a tudíž si může dovolit takové investice, které by v naší zemi a našich podmínkách nebyly vůbec možné. Ptáte se, jaká je ona částka na vybudování "hotelu snů" ? Jsou to tři miliardy amerických dolarů, tedy zhruba 70 000 000 000 Kč (sedmdesát miliard korun). Tedy zhruba výše ročního deficitu našeho státního rozpočtu, který tolik trápí naše politiky již dlouhá léta.
V tomto hotelu si opravdu připadátejako v Pohádkách tisíce a jedné noci. Jedná se o nádherný palác ležící na pouštním písku. Stavbu zdobí 114 kopulí. Zlato se nachází všude, kam se podíváte. Podlahy jsou vykládány slonovinovým mramorem. Nechybí ani bazén, který měří 150 metrů. K výzdobě také patří 18 000 růží, které se mění každé tři dny, což přijde na 70 milionů korun ročně. Dále 8 000 palem datlovníků importovaných z Afriky, které tvoří zeleň zahrady, Prezident hotelu říká, že by se u nich hosté neměli cítit jako doma. Měli by se cítit ještě mnohem lépe a výjimečně.

Nejdražší pizza světa

30. ledna 2008 v 19:03 Zajímavosti
Skotský kuchař vytvořil nejdražší pizzu na světě. Původem italský pokrm byl upraven tak, aby vyhovoval těm nejvybranějším gurmánům a neměl chybu. Pizza je ozdobena kaviárem, který je nasáklý pravým šampaňským, humrem marinovaným v koňaku, uzeným lososem a zvěřinou. Celou pizzu pak zdobí hoblinky čtyřiadvacetikarátového zlata.
GLASGOW - Domenico Crolla, který luxusní pizzu vytvořil, pojmenoval svůj výtvor Pizza Royale 007, aby tak složil poklonu nejnovějšímu snímku Jamese Bonda.
Crolla prohlásil: "Pokud by se nějaká pizza k agentovi 007 opravdu hodila, tak je to právě tato. Pizza je jídlo pro požitkáře a tato je pro strávníka opravdu luxusní zkušeností."
Kuchař ze skotského Glasgow věří, že svou třiceticentimetrovou pizzu vydraží na internetovém serveru eBay alespoň za 80 až 85 tisíc korun.

Nejdražší alkohol světa

30. ledna 2008 v 19:03 Zajímavosti
Pivo - levnější varianta
Kocovina za 8.400 korun
Pokud si pořídíte pivko značky Sam Adams Utopias, zaplatíte za jednu lahvinku 2.100 korun. Tohle pivo přitom není žádné ořezávátko - obsahuje 25 procent alkoholu a chutná spíše jako koňak. Budeme-li brát jako fakt to, že k slušné opičce vám postačí čtyři láhve, vyjde vás tato kocovina na 8.400 korun. Slušné, ne? Kdo ho vaří: Jeden bostonský malý pivovar. Pivo se stáčí do speciální měděné láhve, která na první pohled připomíná pivovarskou várnici.
Víno - dražší varianta
Kocovina za 2,4 milionu korun
Pivko vám nejede? Tak si dejte víno! Pokud sáhnete po značce Chateau d'Yquem Sauternes a ročníku 1787, připravte si 1,2 milionu korun. Na kocovinu vám budou stačit dvě láhve za 2,4 milionu korun. Kde toto víno zraje: Na vinicích ve slavném francouzském kraji Bordeaux. Tuto značku mají v oblibě i američtí prezidenti.

Klokan s protézou :D

30. ledna 2008 v 19:02 Zajímavosti
Já vím zní to směšně ale je to tak.
Vlaštovka z Číny
Když se stane neštěstí a člověk přijde o končetinu, může mu alespoň částečně pomoci umělá náhrada. Protézy jsou čím dál dokonalejší, některé novinky dnes už dokáží umožnit člověku i volnou chůzi do schodů. Ale že by si s novou nožičkou mohl stejně dobře hopkat i klokan? V Číně mají první vlaštovku. Zpravodajská agentura Xinhua přinesla fotografii prvního klokana s umělou protézou i jeho příběh.
Nešťastná srážka s autem
Vačnatec žijící v safari parku v čínském městě Hangzhou byl chloubou místních chovatelů. Ošetřovatelé měli svého svěřence rádi, a to mu možná zachránilo život či ho to přinejmenším vrátilo do plnohodnotné skokanské kondičky.
Po osudné srážce s autem mu musela být amputována levá noha, kterou už nešlo zachránit. Co však s nebohým klokanem? Vypadalo to na jediné možné východisko - »milosrdnou« smrt. Chovatelé však chtěli zraněného vačnatce zachránit, neváhali a obrátili se na výrobce protéz. Pomoc byla na cestě!
Už zase skáču po safari!
Jménem safari parku se obrátili na továrnu, která se zabývá výrobou umělých protéz. Ta se nelehkého úkolu ujala, navrhla a nakonec i vyrobila speciální nožní náhradu šitou přímo na míru zraněnému klokanovi. Malý zvířecí zázrak se podařil a skákající hrdina se mohl vrátit do výběhu safari mezi kamarády. Jeho nová nožička není sice dokonalá, ale poslouchá. Vždyť už zvíře zase skáče po safari!

Hitler má restauraci

30. ledna 2008 v 19:01 Zajímavosti
Jednapadesát let po konci největšího masakru v dějinách lidstva se v indické Mumbaji otevřela restaurace, která nese jméno nechvalně známého nacistického vůdce - Hitlerův kříž!
Je možné, aby se něco podobného stalo? Když si vzpomenete na aféru okolo vydání Hitlerova díla Mein Kampf, dovedete si to vůbec představit, jak by restaurace s podobným jménem asi dopadla u nás? V Indii ale vesele funguje a rozruch kolem toho není až tak velký...
Majitel tvrdí: Je to jen reklama!
Rudá cedule s černým nápisem "Hitlerův kříž" a červeným hákovým křížem - tak vítá hosty nový podnik na severním předměstí města Mumbaj (je známé také jako Bombay). Majitel této nové restaurace, pan Pueenet Sablok, ale tvrdí, že jeho jediným cílem bylo upoutat pozornost a přilákat co nejvíce hostů. "Je to jen atrakce pro lidi, není v tom úmysl někomu ublížit," tvrdí Sablok a dál ve svém podivném podniku nabízí těstoviny, pizzu a saláty.
Jak je to možné?
Židovské komunitě žijící v Indii se to vůbec nelíbí. "Hitlerovo jméno je příkladem extrémního zla. Je to jako dát Hitlerovi legitimitu! Lidé jsou opravdu rozrušení, vždyť on byl zodpovědný za vyvraždění šesti miliónů Židů," protestoval Elijah Jakob z židovské obce.
Daniel Zonshine, izraelský generální konzul v Indii, pak dodává: "Hlasy Židů jsou bohužel v této zemi velmi slabé. V celé mnohamiliónové Indii žije jen 5500 Židů. Navíc je tu povědomí o holocaustu velmi chabé a skromné, Hitler je tu považován za historickou figuru."

nákup přes net?nic zváštního ale pokud se jedná o 3 leteho chlapce tak ano

30. ledna 2008 v 19:01 Zajímavosti
Nákupy po internetu nejsou nic těžkého. Své o tom vědí i rodiče tříletého hocha z Velké Británie. Pěkně jim totiž pustil žilou!
Tříleté dítko ze Sleafordu v Lincolnshiru totiž získalo na internetové dražbě eBay.com auto v přepočtu za 380 tisíc korun. Využilo toho, že matka zapomněla vypnout počítač. Zřejmě mu učarovala barva krásného Nissanu a tím, že kliklo na okraj obrázku, nechtěně zaslalo nabídku, na kterou prodejce nadšeně reagoval.
Rachel - matka malého kupce Jacka Neala - se o celé záležitosti dozvěděla, až když jí přišla gratulace k získání vozu. A tak byl tatínek malého šikulky donucen kontaktovat prodejce a vysvětlit mu, že se jedná o omyl. A tak si malý Neal ještě musí pár let počkat, než si bude moci koupit své první auto.

Velbloud za 14,5 milionu korun

30. ledna 2008 v 18:59 Zajímavosti
Stejně jako si kupujete auto, jdou ve Spojených arabských emirátech na dračku dromedáři! Ale pozor, ne ledajací! Musí být superrychlí, aby vyhrávali závody. A podle toho také stojí!
Velbloud za pět domů
Pohodlný hrb, nízká spotřeba jídla a rychlost vysoko nad průměrem - skoro jako hodnocení auta, co říkáte? Tyto fyzické charakteristiky ovšem patří rekordnímu dromedárovi. Zvíře bylo vydraženo ve Spojených arabských emirátech za neuvěřitelnou cenu - v přepočtu zhruba za 14,5 milionu korun.
Kdo si to může dovolit?
V jednom z nejbohatších států světa jsou prostě lidé, kteří na cenu nehledí. V tomto případě šlo o sběratele, který neváhal tuto nekřesťanskou sumu, aby si úžasného dromedára mohl odvézt domů.
Není pochyb, že se jedná o velkou investici. A zřejmě i výhodnou - tento exemplář je totiž z rodu šampiónů a peníze, které díky své rychlosti může svému majiteli vydělat, nebudou jistě zanedbatelné. V této zemi jsou totiž takové závody velice populární.

Zvláštní meloun

30. ledna 2008 v 18:59 Zajímavosti
Jablíčka, rajčátka, broskve, melouny. Všechno krásně kulaťoučké nebo občas trošičku šišaté, jak se zrovna matce přírodě zlíbí. Ale abyste si v krámu mohli koupit čtvercový meloun? Tak to tu ještě nebylo!
Meloun nebo krabička?
Nejde přitom o nějakou sci-fi nebo zázrak mnohaletého šlechtění. Brzy se tahle ovocná rarita dostane na pulty britských obchodů. Čtvercové vodní melouny - vypadají opravdu neobvykle a klidně byste si je mohli splést s krabicí. Řetězec Tesco se je chystá do Velké Británie dovážet až z daleké Brazílie. Zde nežijí žádní zázrační vědci, kteří šlechtí melouny. To se jen sešel chytrý nápad s odezvou okolí a všechno šlo ráz naráz. Kolem rostoucích melounů byly umístěny krabice čtvercového tvaru a ostatní se nechalo na přírodě. Melouny se zvětšovaly, mohutněly, až zaplnily celou formu. Ta pak byla odstraněna a malý zázrak byl na světě!
Ty musíme mít!
To si asi hned v první chvíli pomyslel nákupčí exotického ovoce pro Tesco. Neobvyklý tvar a nápadnost hranatých melounů ho přímo udeřily do očí a hned uviděl i další možné výhody takových šikovných melounků oproti těm obyčejným. Vždyť například ukrojené dlouhé pruhy budou lepší než běžné půlměsíčky. Rozhodl se, že tuto možnost nesmí promeškat a ovoce objednal.
No nekupte to!
Opravdu se stanou čtvercové vodní melouny novým hitem? Do prodeje se ve Velké Británii dostaly od října a stojí méně než pět liber. No, nekupte to! Za takovou cenu by je u nás asi opravdu málokdo koupil. Český člověk je šikula a raději by se asi řídil heslem: Vypěstuj si sám!
Jestli se krabičkový meloun stane novým obchodním hitem, to ukáže čas. V případě úspěchu pak ale jistě nikdo nezaručí, že se brzy nesetkáme i s jiným ovocem ještě zajímavějších tvarů.

Marijánka jako krmení pro krávy

30. ledna 2008 v 18:58 Zajímavosti
Marihuana je považována za lehkou drogu a někteří lidé na ní nedají dopustit! Jenže co když někdo krmí zvíře touto drogou, aby bylo hodnější?
Povedená chovatelka
Jsou chovatelé, kteří pro zvířata chtějí jen to nejlepší krmení. Najdou se ale i tací, kteří - asi aby zvířeti umožnili nevšední prožitky - mu dají místo sena marihuanu. Vesničanka (55 let) z městečka Lopez v západní části Polska, která takto krmila svoji krávu, skončila dokonce za mřížemi.
Ve chlévě našli agenti několik metráků "trávy", kterou však, jak žena tvrdila, měla pouze pro krávu. Proč? Aby byla více poslušná. Ovšem po takovém množství marihuany byla kráva více než krotká.
A kráva zkrotla...
Rozhodnutí krmit zvíře marihuanou přitom nebyl náhodný výmysl. Žena řekla policistům, že zvíře bylo v minulosti obtížně zvladatelné a jednomu člověku prý dokonce zlomilo ruku. To ženu přivedlo s prosbou o radu ke známému, který jí poradil, aby pro zklidnění zvířete krávu krmila marihuanou. "Když jsem to udělala, byla najednou krotká jako beránek," líčila žena vyšetřovatelům.
Vlastnit marihuanu, a to i v malém množství, je ale v Polsku trestné, a tak ženě hrozí až tři roky vězení. A kráva? Ta si bude muset zvyknout opět na obyčejné seno.

Papoušek odsouzený na smrt

30. ledna 2008 v 18:57 Zajímavosti
Papoušci, zvlášť některé druhy, se dokáží naučit mnoho slov - slušných i neslušných. A jeden takový ptačí "sprosťák" za to málem zaplatil životem!
Kazí mi děti!
Co všechno v tom Izraeli nevymyslí... Odsouzen k trestu smrti kvůli přílišnému množství nadávek - tak zněl ortel zdejší rabínské rady pro papouška, který každému ustavičně nadával. Kuriózní přitom je, že za rabínskou radou přišel sám majitel ptačího hříšníka. Vadilo mu, že jeho děti začínají papouškovy sprosté hlášky opakovat. "Učily se od něj velmi rychle. Nechci mít z dětí hulváty," řekl rabínům. Ti se následně shodli na nejtvrdším trestu pro papouška!
Zasáhl hodný lékař
Majitel ptačího nezdvořáka už byl připraven předat papouška spravedlnosti, aby ho sprovodila ze světa, když vtom zasáhl jeho lékař Oren Zarif. Rozhodl se, že si papouška vezme k sobě a zachránil ho tak před jistou smrtí.
Ovšem papoušek se ani v novém domově nechoval o moc lépe a jeho nadávky začaly vadit lékařovým pacientům. Ti si opět stěžovali u rabínů, kteří rozhodli, že papouškovi uříznou jazyk tak, aby ho to nebolelo. Lékař Oren Zarif ovšem i tento rozsudek odmítl a dnes hledá zájemce o sprostého papouška. "Chci ho dát někomu, kdo ho bude schopen umístit z doslechu dětí," prohlásil Zarif.

Kvůli dluhům prodal manželku

30. ledna 2008 v 18:56 Zajímavosti
Zadlužit se moc práce nedá, jenže pak to všechno splatit... To přidělávalo vrásky i muži, který se rozhodl pro velmi originální řešení - prodal vlastní ženu! A co na to ona? Měla radost!
Účel světí prostředky?
Dluhy jsou dluhy a musí se splatit i s úroky. Ovšem jakým způsobem, když peníze chybí? Že by i tady platilo ono známé »účel světí prostředky«? Zřejmě tak uvažoval i Rumun Emil Iancu z města Tighis Nou. Když musel zaplatit dluh 2600 euro, prodal místo toho svou manželku krajanovi Jozefu Justinovi (72). Ten mu za ni oněch potřebných 2600 euro nabídl.
Výborný nápad, říká »prodaná«
Jaká byla reakce ženy, která se stala obchodovaným zbožím? Úplně jiná, než byste asi čekali. Paní Daniela na tom totiž podle svých slov vydělala. "Dříve jsem se musela sama starat o domácnost a tři děti, zatímco Emil nedělal nic. Teď jsem něco jako host a nemusím hnout ani prstem," přiznala spokojená žena.

Tiskovka pod vodou

30. ledna 2008 v 18:55 Zajímavosti
Novináři se občas vrhnou za exkluzivní reportáží do neobvyklých, ba i nebezpečných situací. Partě rakouských novinářů se ale můžeme jen divit. Sraz si dali pod hladinou jezera!
Sejdeme se pod vodou! To si řeklo dvacet jedna rakouských novinářů a schůzku si dali šestnáct stop pod hladinou jezera Traun v Rakousku. Všichni byli oblečeni do úplné potápěčské výbavy, vybaveni byli také speciálně naimpregnovaným nepromokavým papírem a stejně odolnými pery. Pro fungující komunikaci a snadnou prezentaci otázek a odpovědí byla na místo dopravena i speciální podvodní předváděcí tabule. Díky ní mohla být i širší veřejnost, sledující událost v televizi, v obraze. Neobvyklá tisková konference také stylově uvedla vydání nové knihy o potápění rakouských autorů Lea Ochsenbauera a Klause M. Schremsera. Lepší reklamu si snad ani nemohli přát. Podvodní rekord Proč se vůbec do podobné akce tato skupinka novinářských nadšenců pustila? Nešlo ani tak o pracovní nadšení, ale o pokus o zlomení rekordu, který utvořilo jejich patnáct amerických kolegů na podobné podvodní tiskové konferenci v Las Vegas. Aby akce měla všechny náležitosti, účastnil se jí i úřední notář, který má nový podvodní rekord dosvědčit.

Co vše se dá zapomenout v metru

30. ledna 2008 v 18:55 Zajímavosti
Také se vám už někdy stalo, že jste ve vlaku, autobusu či metru zapomněli deštník nebo cokoliv jiného? Nejste sami! A tak jen pracovníci metra nasbírají pěknou sbírku fakt zajímavých kuriozit...
Haló, není to vaše plazma?
Pro inspiraci jsme nakoukli do »zákulisí« londýnského metra. Pouze za poslední rok se v něm zapomnělo na 150 tisíc předmětů! A nejsou to jen deštníky. Našly se například také plynové masky, které si s sebou vezli cestující se strachem z teroristického útoku, pohovky, plazmové televizory, nosítka. "Každý den najdeme asi 800 předmětů. Nejčastěji to bývají asi knihy, ale máme tu i pár opravdových pokladů," líčí pobaveně Ted Batchelor, vedoucí oddělení Ztrát a nálezů v londýnské ulici Baker Street.


Někdo ztratil diamanty
"Největší senzací byl asi pytlík diamantů, které byly odborníkem oceněny na 60 milionů euro. V tomto případě si pro ně ale vyděšený majitel doslova přiběhl. Také tady máme kufr plný luxusních hodinek Rolex, pro ten si ale nikdo nepřišel," dodává Batchelor.
Hodinky spolu s ostatními předměty jsou po určitou dobu uloženy ve skladu na Baker Street a pokud si pro ně majitelé nepřijdou, putují do dražby. V posledních dražbách tak bylo získáno bezmála 250 milionů euro. Neprodány zůstaly např. skleněné oči, dřevěné nohy, použité urny a věřte nebo ne, býčí sperma.

Jak se bude jmenovat naše dítě? Podáme si inzerát!

30. ledna 2008 v 18:54 Zajímavosti
Kalendář musel zahodit do koše belgický pár z městečka Merksem. Patnácté dítě na cestě a nápady na jméno došly. A tak se pro radu obrátili na čtenáře novin. Měli jen jednu podmínku. Jakou?
Zvláštní inzerát Opravdu neobvyklý inzerát si do místního listu Van Antwerpen podali Brigitte Dillen a Ivo Driessens. Žádali čtenáře, aby jim pomohli vymyslet jméno pro jejich ještě nenarozené miminko. Je totiž patnácté v řadě a rodičům už došly nápady. Jedinou jejich podmínkou je, aby jméno končilo stejně jako jména všech jejich dětí, tedy na písmeno »Y«. Nechtějí porušit započatou tradici. Brzy k jejich čtrnácti dětem přibude nový sourozenec. Jak se asi bratříček nebo sestřička bude jmenovat? To už zanedlouho zjistí Wendy (20), Cindy (18), Jimmy (17), Brendy (16), Sonny (15), Sandy (14), Purdy (13), Chardy (9), Yorry (8), Yony (6), Britney (5), Yenty (3), Ruby (2) a Xanty (1). A co příště? Brigitte a Ivo mají na dnešní poměry opravdu početnou rodinku (na fotce jsou s většinou potomků). Ti nejstarší už pomalu vylétávají z rodného hnízda, ale oni se na miminko ještě necítí staří. Ivo novinářům prozradil: "Manželka se rozhodla, že bude rodit děti až do čtyřiceti let. Zatím je jí třicet sedm let. Tak to máme ještě čas třeba na dvojčata." Ve 37 letech opravdu není Brigitte tak starou maminkou. Mnohé ženy, které v dnešní době odkládají mateřství na pozdější dobu, se teprve na první robátko chystají. Otázkou zůstává, jak budou řešit výběr jména příště, když už dnes si neví rady. Možná doufají, že se jim při jejich neobvyklé reklamní akci sejdou jména do zásoby.

Lupič, který usnul při akci

30. ledna 2008 v 18:53 Zajímavosti
Inu, i lupiči potřebují spát. Bohužel pro muže, o němž dnes bude řeč, ho únava skolila v tu nejméně vhodnou chvíli. A on proto skončil s klepety na policejní stanici.
Krást? Jen odpočinutý!
Tohle nové pořekadlo by se z fleku mohlo rozšířit mezi galerkou města Pizzighettonu poblíž Cremony. Čtyřicetiletému Rumunovi se totiž únava stala osudnou. Pokusil se o krádež a při následném útěku přemožen pekelnou ospalostí usnul a byl zatčen.
Jak to všechno začalo?
Partička lupičů plánovala vloupání do hospody. Když ale došlo k akci, překvapili je sousedi a zavolali policii. Vystrašení zloději začali prchat po střeše. Jeden z nich, čtyřicetiletý Rumun, se schoval pod střechou nedalekého domu. Chtěl počkat, až se situace uklidní. Dlouhé čekání ale nevydržel a nakonec usnul. Policistům nedalo mnoho práce se k němu přiblížit a dát mu želízka. Podle vyšetřovatelů se jednalo o člena bandy, která několik týdnů ztěžovala svými krádežemi život místním podnikatelům.

Věkový rozdíl manželů bývá dnes již celkem vysoký. Ale 71let? To se jen tak nevidí

30. ledna 2008 v 18:53 Zajímavosti
Miláčku, nechceš čaj? Víš, že bereš asi sto osmdesát prášků denně - tak nějak může vypadat debata u jednoho manželského páru z Malajsie! Žena je totiž o 71 let starší než její choť.
V partnerském soužití je možné vše. Má být muž starší než žena a o kolik let? Je normální, když má žena o hodně mladšího partnera či muž partnerku? To Muhamad a Wook se na nic neohlíželi a šli do toho i přes už opravdu extrémní věkový rozdíl 71 let. A co je na tom všem nejzajímavější? Tím starším v páru je žena.
Nerovný pár
I když dnes není nic zvláštního, že si muž najde o hodně mladší slečnu a dámy klidně o dvacet let mladšího milence, v tomto případě jde nejspíš o světový rekord. V Malajsii si třiatřicetiletý Muhamad Noor Che Musa vzal za ženu Wook Kondor, které je úctyhodných 104 let.
Zprávu prvně zveřejnil malajský plátek Harian Metro. Ten také uvádí, že pro Muhamada šlo teprve o první sňatek, kdežto Wook je na malajské poměry opravdu raritou. Uzavřela totiž své dvacáté první manželství. Muslimští muži, mezi které pan Musa patří, si totiž mohou vzít až čtyři ženy najednou. Naopak muslimské ženy samy nepraktikují polygamii. A ty, které se po smrti manžela znovu vdají, jsou opravdovou výjimkou. Reportéři se pokoušeli vypátrat, zda některý z bývalých dvaceti manželů Wook dosud žije. Byli však neúspěšní.
Muhamad: Nejdu po penězích!
Novomanžel se brání jakémukoliv nařčení ze zištných důvodů: "Nejdu po penězích své ženy, ona je totiž chudá! Před setkání s Wook jsem nikdy dlouho nevydržel na jednom místě. Teď ale chci své ženě pomáhat a stát jí po boku," říká.
Hned při prvním setkání mu prý byla jeho nová žena sympatická. Navíc byla bezdětná, stará a osamělá. Bývalý pracovník vojenské servisní služby tvrdí, že po boku manželky našel klid a smysl pro sounáležitost. Oba věří, že vzájemná úcta, respekt a přátelství jsou pro vztah to nejdůležitější, láska se pak dostaví.Dvouhlavý had

30. ledna 2008 v 18:52 Zajímavosti
Had - pro někoho slizké zvíře, pro jiného chovatelský koníček. Viděli jste už ale dvouhlavého hada? Jeden takový si donedávna žil v klidu v Americe.
Pohled na hada vzbudí u mnoha lidí odpor, ne každý se odváží hada pohladit. Vyvolává totiž dojem, že je slizký a studený, přitom opak je pravdou. Zkuste si někdy pohladit třeba užovku! Když zavřete oči, ucítíte jemný a měkký dotyk. Had byl odedávna také spojován s medicínou, je symbolem lékařů. Viděli jste už ale dvouhlavého hada? Ten ze severní Ameriky upoutal zájem médií teprve nedávno, když se objevil jako položka internetové aukce!
Dvouhlavý albín
Když We, samička užovky černé, spatřila v roce 1999 světlo světa, byla tak trochu jiná. Že se občas narodí albínek, to se stává i u jiných zvířecích druhů. Aby toho nebylo málo, We měla navíc dvě hlavy.
Hned den po narození ji původní majitel nabídl k prodeji za 15 tisíc dolarů, a tak našla malá užovka domov ve světovém akváriu v St. Luis. Zde si celkem poklidně žila až do roku 2004, kdy se ji pobertové pokusili ukrást a prodat. Byli však dopadeni a užovka se šťastně vrátila domů.
Přestože se většina takových ojedinělých tvorů v zvířecí říši nedožije vysokého věku, We se daří dobře. Měří už skoro 120 centimetrů. Obě hlavy i trávicí ústrojí tohoto siamského hada jsou napojeny na jeden žaludek. Podle odborníků by se mohl v klidu dožít dalších deseti až patnácti let.
Had za 150 tisíc dolarů!
Z klidného žití vytrhla We internetová aukce. Ředitel akvária v St.Luis Leonard Sonnenschein nabídl dvouhlavou užovku k prodeji za 150 tisíc dolarů (zhruba 3,75 milionů korun). O hadu We mluví jen v superlativech: "Je to úžasný had! Mohl by nám vydělat tolik, co drahocenná výtvarná díla. Jen škoda, že když lidé We vidí, často je jímá hrůza." Získané peníze hodlá investovat do výzkumných programů, ochrany přírody a vzdělávání.

Protéza

27. ledna 2008 v 12:33 PicTureS

Pejsek

27. ledna 2008 v 12:29 PicTureS

Pravěk

27. ledna 2008 v 12:26 PicTureS